Dlaczego powinieneś zacząc płacić kryptowalutami?

Opublikowany przez ☞ Wystawek Oznaczony jako Artykuły
Dlaczego powinieneś zacząc płacić kryptowalutami?

Kryptowaluty, czyli internetowy pieniądz. Tak w skrócie można opisać czym jest Bitcoin, Ethereum i dziesiątki innych kryptowalut. To są po prostu pieniądze które zamiast nośników fizycznych w postaci banknotów czy monet, posiadają formę cyfrową.

Bitcoin - kryptowaluta przyszłości

Bezpieczeństwo i anonimowość

Podstawową zaletą większości popularnych kryptowalut jest fakt, że dają znacznie większą anonimowośc przy płatnościach internetowych niż tradycyjne formy jak PayPal, karta kredytowa, przelewy online czy portfele typu Revolut.

Kryptowaluty są doskonałą alternatywą dla konwencjonalnych form płatności. Minie jeszcze wiele czasu, zanim kryptowaluty będą powszechnie akceptowane, ale jest to tylko kwestia czasu kiedy staną się oczywistym środkiem płatności.

W ostatnich miesiącach wszystkie kryptowaluty zaliczyły ogromne wzrosty, oczywiście z Bitcoinem na czele. Bitcoin bowiem zbliża się do stanu sprzed kilku lat, kiedy to jego ccena zbliżyła się do 70 tysięcy złotych (tzw. ATH - all time high). W związku z tym, coraz więcej osób zadaje pytanie:

☞ Sprawdź ogłoszenia na Wystawka.net

Czy powinniśmy zacząć korzystać z kryptowalut?

Zaczynając od początku. Bitcoin z założenia miał być niczym innym jak alternatywną formą płatności internetowym. Walutą, która rozwiąże wiele problemów związanych z handlem w internecie. Dzięki zdecentralizowanej technologii wszystkie dane wszystkich użytkowników są przechowywane... u wszystkich użytkowników. Bez centralnego serwera, baz danych, bez szans dla hakerów. To Blockchain.

Bitcoin - bo to on jest synonimem słowa „kryptowaluty” to waluta światowa. Bez granic, bez właściciela. Można go kupić w tzw. bitomatach znajdujących się w galeriach handlowych, na stacjach benzynowych, w restauracjach, kawiarniach. Kryptowaluty są całkowicie zglobalizowanymi środkami płatności. Kolejną zaleta korzystania z kryptowalut jest fakt, że nie potrzebujesz żadnej instytucji. Żadnego banku, nikogo kto byłby w stanie cię kontrolować.

Tak, powinieneś zacząć korzystać z kryptowalut!

Jest to proste, szybkie, bezpieczne, anonimowe. Kryptowaluty są przyszłością. Dla przykładu takie kraje jak Rosja czy Norwegia już kilka lat temu zaczęły brać pod uwagę stworzenie państwowej kryptowaluty. To oczywiście będzie obarczone tym, czym nie są obarczone obecnie znane kryptowaluty, czyli odgórną kontrolą. Świadczy to natomiast niezmiennie o tym, że kryptowaluty to coś, co kiedyś zastąpi tradycyjny pieniądz.


Wpisy które mogą Cię zainteresować: