Gdzie na świecie legalnie kupisz marihuanę? Co to jest marihuana CBD?

Opublikowany przez ☞ Wystawek Oznaczony jako Artykuły
Gdzie na świecie legalnie kupisz marihuanę? Co to jest marihuana CBD?

Przez znaczną część historii marihuana była całkowicie legalna. Pierwsze fale delegalizujące marihuanę zaczęły się na początku XIX wieku, a stały się powszechne dopiero 100 lat później, w XX wieku. Pod koniec lat 90' ubiegłego wieku było zaledwie kilka państw w których marihuana była nadal legalna. Na początku XXI swój początek miała fala liberalizująca (depenalizująca) posiadanie i uprawę (na własny użytej). Tak naprawdę liberalizacja cały czas postępuje i kolejne kraje dołączają do grona państw, które przestały karać za posiadanie czy uprawę. Ale tak właściwie, to gdzie ta Marihuana jest legalna?

W tym artykule przytoczymy kraje w których legalnie kupisz marihuanę, oraz kraje w których nawet posiadanie najmniejszych jej ilości jest surowo karane. Opiszemy także różnice pomiędz konopiami siewnymi (także marihuaną CBD), a tradycyjnymi odmianami konopii (marihuany) zawierającymi duże ilości THC. Marihuana, konopie oprócz zastosowań czysto przemysłowych i rekreacyjnych z powodzeniem stosowane są w lekach, środkach higienicznych, kremach, a także w żywności jako dodatek smakowy (np. do napojów czy wyrobów cukierniczych).

Marihuana w Afryce

Afryka

Marihuana jest nielegalna w większości państw Afrykańskich, z jednym wyjątkiem następujących regionów: Południowa Afryka, gdzie obywatele mogą w pełni legalnie posiadać, zażywać i uprawiać marihuanę, ale zabroniony jest handel nią. W pozostałych częściach Afryki narkotyk jest całkowicie nielegalny.

☞ Sprawdź ogłoszenia na Wystawka.net

Marihuana jest nielegalna na przykład w Egipcie, ale jest na tyle powszechna, że organy państwowe rzadko kiedy przystępują do egzekwowania prawa. Sytuacja w Maroko jest właściwie ta sama, ale jednocześnie ten kraj pozostaje jednym z największych eksporterów haszyszu na świecie (nielegalnym, oczywiście). W Państwie Lesotho, jednym z największych krajów afrykańskich, marihuana jest nielegalna, ale uprawa jest tolerowana. Z uwagi na to, że Lesotho jest jednym z krajów o liberalnym podejściu do marihuany, paradoksalnie to właśnie handel marihuaną jest jednym z ważniejszych czynników ekonomicznych tego kraju. W latach 2000, Lesotho było producentem ponad 70% całej marihuany z południowej Afryki.

Południowa i środkowa Ameryka

W roku 2013 Urugwaj był pierwszym krajem który jako pierwszy w XXI wieku całkowicie zalegalizował rekreacyjną marihuanę. Aktualnie jest to jedyny kraj w regionie w którym marihuana jest legalna. Jednak zanim Urugwaj zalegalizował marihuanę, wiele państw południowej Afryki postanowiło zdekryminalizować ten narkotyk. To nie była pełna legalizacja, ale oznacza, że kary za posiadanie czy zażywanie przestały mieć miejsce. W miejscach gdzie marihuana jest zdekryminalizowana znacznie spadła ilość osób skazanych przebywających w więzieniach. W Południowej i środkowej Ameryce marihuana jest legalna lub częściowo legalna w Peru, Kolumbii, Ekwadorze, Paragwaju, Chile, Argentynie, Boliwii i kilku stanach USA.

Zażywanie marihuany wśród mieszkańców Europy

Marihuana, a sprawa Europejska

Marihuana w Europie jest nielegalna, w większości państw. Wyjątkiem jest Gruzja. Natomiast większość państw zdekryminalizowała posiadanie małych ilości marihuany, a w wielu państwach można powiedzieć, że jest ona powszechnie akceptowana (pomimo teoretycznej nielegalności).

W Hiszpanii import marihuany jest karany więzieniem, natomiast zażywanie czy posiadanie jest jest karane mandatami, gdy czynności te dokonywane są publicznie. Tak czy inaczej posiadanie jest dozwolone np.w. domach i innych przestrzeniach prywatnych. Katalonia zalegalizowała marihuanę w roku 2017, ale prawo zostało przez rząd uznane za niekonstytucyjne i wstrzymane.

Czym jest marihuana CBD i dlaczego tak różni się od tej powszechnie znanej?

Konopie (marihuana) to rodzaj roślin z rodziny Cannabaceae, który składa się z trzech głównych gatunków: Cannabis sativa, Cannabis indica i Cannabis ruderalis. Chociaż konopie i marihuana są regularnie określane jako „gatunki” lub „szczepy” konopi, w rzeczywistości nie kwalifikują się jako żadne z nich. W rzeczywistości nie można ich w ogóle uznać za rośliny… Marihuana to po prostu szeroka klasyfikacja konopi, które zostały przyjęte w naszej kulturze; jednakże nie stanowią one legalnej nomenklatury dla rośliny konopi. Aby wyjaśnić różnicę między zwykłymi konopiami a marihuaną przyjrzyjmy się, co właściwie oznacza każdy z tych terminów i jak odnoszą się one do konopi.

Różnice pomiędzy marihuaną, a konopiami

Konopie siewne - (także marihuana CBD) to termin używany do klasyfikowania odmian konopi, które zawierają 0,3% lub mniej THC (w suchej masie). „Konopie” od setek lat były powszechnie używane do opisania nie odurzających konopi indyjskich zbieranych w celu przemysłowego wykorzystania ich produktów pochodnych (np. do produkcji lin, tkanin, paszy dla zwierząt). Wiele faktów potwierdza, że konopie siewne były uprawiane tysiące lat temu, potwierdza to np. odkrycie materiału wykonanego z konopi sprzed ponad 10 000 lat. Wielu uważa, że ​​konopie były pierwszą uprawą kiedykolwiek uprawianą przez ludzkość. Dzięki możliwościom produkcji kluczowych zasobów, takich jak żywność, liny, odzież, papier, materiały mieszkaniowe i nie tylko, konopie były prawdopodobnie katalizatorem najwcześniejszych innowacji człowieka.

Marihuana - termin używany do klasyfikowania odmian konopi, które zawierają więcej niż 0,3% THC (w suchej masie) i mogą wywoływać efekty psychotropowe lub euforyczne u osoby zażywającej. Chociaż użycie tego terminu jest szeroko rozpowszechnione w kulturach na całym świecie, nie od zawsze jest on oczywisty i stoi zanim dość burzliwa historia. Ciekawostką bowiem jest fakt, że wiele osób i organizacji z branży konopi indyjskich odmawiało do niedawna używania tego terminu, a niektórzy uważają go wręcz za rasistowski. Powodem tego były fale imigracji Meksykanów do USA. W latach 1910-1920 prawie milion Meksykanów wyemigrowało do Stanów Zjednoczonych w poszukiwaniu schronienia przed rewolucją meksykańską. W tym czasie nastroje antymeksykańskie zaczęły się nasilać, a termin „marihuana” był powszechnie stosowany jako nazwa dla narkotyku importowanego do USA przez kartele i nielegalnych imigrantów. W tym czasie zaczęły pojawiać się także plotki, ostrzegające Amerykanów przed niebezpiecznymi i zabójczymi efektami zażywania marijuany...

Podsumowując, definiująca cecha między nimi jest oparta na jednym czynniku - ilości THC w roślinie (suszu).


Wpisy które mogą Cię zainteresować: