Seksturystyka. Czym jest i o co chodzi?

Opublikowany przez ☞ Wystawek Oznaczony jako Artykuły
Seksturystyka. Czym jest i o co chodzi?

Wiadomo powszechnie, że turystyka w wielu krajach generuje co roku setki milionów dolarów. Turystyka seksualna nie jest promowana drogami oficjalnymi przez żaden z krajów, ale przyciąga miliony ludzi z bogatych krajów i daje znacznie większe zyski niż tradycyjna turystyka. To właśnie dochody z seksturystyki są powodem, dlaczego seksturystyka jest akceptowana.

Właściwie to cała branża zmieniła się w ostatnich dziesięcioleciach wraz z polityką gospodarczą większości krajów.Każdego roku miliony ludzi podróżują w celach turystycznych. A ich liczba rośnie z roku na rok. W dużej mierze turystyka seksualna jest częścią normalnej turystyki, na którą jest duże zapotrzebowanie. Prostytucja to najstarszy zawód świata który podobnie jak turystyka generuje miliardy dolarów, a seksturystami zainteresowane są miliony prostytutek z całego świata.

Co roku miliony ludzi podróżują po świecie w celach czysto seksualnych, najczęściej w poszukiwaniu prostytutek, ale nie zawsze - bo równie popularne są tradycyjne formy nawiązywania relacji.

Seksturystyka jako alternatywa dla tradycyjnego poszukiwania partnerów seksualnych.

Oczywiście głównym powodem istnienia seksturystyki jest fakt, że większość osób czuje się znacznie bardziej komfortowo nawiązując swobodne relacje seksualne z osobami w innym kraju niż we własnym. Przez pryzmat specyfiki seksturystyki jest to bardzo znaczące źródło dochodu dla wielu innych branż jak linie lotnicze, taksówki czy hotele.

Jest pewna grupa krajów która znajduje się w czołówce i jednoznacznie kojarzy się z seksturystyką z różnych powodów - głównym z nich są niskie ceny usług seksualnych. Te kraje to: Brazylia, Kostaryka, Dominikana, Holandia (doskonale znana „Dzielnica Czerwonych Latarni” w Amsterdamie), Kenia, Kolumbia, Tajlandia, Filipiny, Kambodża, Kuba i Indonezja (Bali) to tylko niektóre z krajów słynących z seksturystyki.

☞ Znajdź oferty sexu na Wystawka.net

Czy seksturystyka to przemysł?

W wielu krajach seksturystyka to sprawnie działający przemysł, w który zaangażowane są nie tylko same osoby świadczące usługi seksualne, ale także taksówkarze, hotelarze, sklepikarze który po prostu stają się swoistymi biurami informacji dla turystów... seksturystów. Szczególnym przypadkiem są niektóre hotele, w których właściwie nie ma „normalnych” gości, a głównie są to pokoje zajmowane przez prostytutki i ich klientów na godziny, ma to miejsce głównie w wielu krajach, głównie azjatyckich.

Czy jednorazowy sex z kobietą na drugim końcu świata jest zdradą?

W jakich krajach szukać seksu?

Do krajów znanych z turystyki seksualnej należy także południowa Europa (głównie Grecja, Włochy, Cypr, Hiszpania i Portugalia). Karaiby (na czele z Jamajką, Barbadosem i Republiką Dominikany); Brazylia, Egipt, Turcja i Phuket w Tajlandii. Na kontynentach Afryki takimi krajami są Gambia, Senegal, Tunezja, Maroko i Kenia, a w grupie znalazły się również Bułgaria, Liban, Jordania, Azerbejdżan, Fidżi, Kolumbia i Kostaryka.

Tajlandia, czyli mekka seksturystów

Przemysł seksturystyczny w Tajlandii jest ogromny. Szacuje się, że prostytucja w Tajlandii wnosi około 3,4 miliarda dolarów do gospodarki narodowej, czyli około 3% jej rocznego PKB... Są to olbrzymie kwoty. Według niektórych danych 20% tajskich kobiet pracowało jako prostytutki przynajmniej raz w życiu. Według niektórych szacunków ocenia się, że w samej Pattaya (miasto w Tajlandii) każdej nocy około 50000 dziewcząt pracuje oferując usługi seksualne. Prostytutek pracujących dorywczo lub po kryjomu jest zapewne znacznie więcej. Pattaya ma ponad 1000 klubów go-go i co roku odwiedza je około miliona turystów i co jest oczywiste, generują one milionowe dochody. Warto także wspomnieć o prostytutkach transseksualnych, z których słynie Tajlandia.

Jeśli szukasz seksu w Polsce, przejrzyj nasze ogłoszenia z anonsami. Znajdziesz tutaj mnóstwo ogłoszeń kobiet i mężczyzn szukających seksu, a także oferujących usługi seksualne.


Wpisy które mogą Cię zainteresować: